Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/8/98a6182e-4a97-4b59-a525-1c8f5061847b/bohokej.cz/web/wp-includes/post-template.php on line 284

BO Ostrava zvládlo první domácí utkání proti silné Plzni

První domácí utkání v premiérové sezoně odehrál tým BO Ostrava na stadionu Polárka ve Frýdku-Místku. Bitva s Plzeňskou univerzitou vypukla v 17:45 a bylo se určitě na co koukat. Po dvou prohrách našeho týmu v Trenčíně a Bánské Bytrici šlo vidět, že hráči potřebují bodovat. 1.třetina nabídla 3 góly, které vsítil tým BO Ostrava.  Od začátku bylo domácích hráčů, kteří se poprvé představili v bílých dresech, plný led. Ve 3. minutě se do šance dostal útok ve složení Gelnar, Máj a nová akvizice Moravčík, kdy po rychlé výměně kotouče se právě Moravčík ocitnul  sám před bránou Plzně, ale nepodařilo se mu zvednout kotouč nad beton hostujícího brankaře. V 8. minutě šel domácí tým do vedení po střele Ščurka, který dokonale skryl své nahození od modré. Na dvou brankový rozdíl odskočil tým vlků po přihrávce z poza branky.

Marián Máj si našel prostor v před brankovém prostoru a prostřelil hostujícího golmana. Skvělé střídání zakončila lajna Gelnar, Máj, Moravčík, když právě poslední jmenovaný dorazil svou střelu a zvýšil na 3:0. Za tohoto stavu skončila 1. třetina a oba týmy se odebrali do šaten. Ve 2.třetině jako by z z hostujícího týmu opadla nervozita. Hráči Plzně začali lépe bruslit a vypravovali si několik příležitostí, ale všechny pochytal Richard Šrámek, který hájil domácí branku. V polovině zápasu byla k vidění zápasnická vložka, kdy Jakub Schwarz se pustil do křížku s obráncem hostí. Domácí hráč odešel z této bitvy jako vítěz, když povalil svého soupeře na ledovou plochu. Oba borci vyfasovali menší tresty za rvačku a mohlo se dál pokračovat. V polovině utkání proměnil situaci dva na jednoho hostující tým a snížil na 3:1. Na konci třetiny si ještě tým Plzeňanů vybojoval přesilovku, která se přehoupla i do 3.třetiny. Všechny střelecké pokusy Akademiků však ztroskotaly na brankáři Šrámkovi nebo obětavé obraně domácích. Stav se tedy nezměnil. V poslední třetině bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale oba brankáři vynulovali střelce a nepadla již žádná branka. Tým BO Ostrava si tak připsal své premiérové vítězství v základní hrací době a mohl tak potěšit své domácí fanoušky. Hvězdou utkání byl vyhlášen domácí brankář Šrámek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu. V dalším utkání se utká tým BO Ostrava s týmem Budapeště. Toto utkání se uskuteční 21.11. opět v hale Polárka ve Frýdku – Místku.