Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/8/98a6182e-4a97-4b59-a525-1c8f5061847b/bohokej.cz/web/wp-includes/post-template.php on line 284

BO OSTRAVA vs HC MASARYK UNIVERZITY

V prvním utkání v novém kalendářním roce přivítal tým BO Ostrava úřadující první tým tabulky. Hostující tým z Brna přijel k venkovnímu utkání s vidinou prodloužení neporazitelnosti a domácí tým zase chtěl navázat na šňůru domácí neporazitelnosti. Utkání už po prvním střídání nasvědčovalo tomu, že půjde o bitvu. První minuty ukázaly, že domácí tým nechce svému soupeři nic darovat a začal s velmi agresivní hrou. Bylo k vidění několik tvrdých střetů, zejména Marián Máj se snažil prodat své kilogramy. V 11. minutě po vyhraném buly Yan Pasker vytečoval kotouč z pásma, kterého se ujal Máj a mířil s Dominikem Pláškem do přečíslení dva na jednoho. Máj vzal veškerou zodpovědnost na sebe a prostřelil brankáře hostů Tichona. V 16. Minutě se proti pravidlům provinil Bustin a zamířil na trestnou lavici kde ho za chvílí následoval jeho spoluhráč Tomaník. Přesilovku pět na tři využil domácí tým díky spolupráci Štěpána, Moravčíka a zakončujícího Kosiny.

Druhou třetinu tým Masarykovi univerzity začal skvěle. Po necelé půl minutě snížil na 2:1 Vaverka, který vybruslil z rohu a propálil domácího brankaře. Za necelou minutu a půl srovnal Tomaník, který přebruslil Hudce a skvěle umístil kotouč nad rameno Šrámka. Ten v druhé třetině exceloval a vytáhnul několik bravurních zákroků. Zejména pět minut před přestávkou vytáhnul střelu hostujícího utočníka, který se ocitnul sám před bránou. Na druhé straně i hostující brankář držel svůj tým ve hře. Až v 35 minutě neudržel nahození, které dorazil do brány střelec zápasu Máj. Druhé dějství bylo přerušeno z důvodu špatného ukotvení branky a předčasně ukončeno.

Po úpravě ledu a dohrání zbytku třetiny čekalo oba týmy posledních dvacet minut. Brněnský tým tlačil domácí tým, ale ten držel Šrámek, který si připsal třiačtyřicet úspěšných zákroků. Ve 47 minutě dohrál domácí Žídek, který naskočil ke svému prvnímu startu, hostujícího obránce velmi tvrdě. Ten zůstal ležet na ledě. Ihned pomstít svého spoluhráče přispěchal hostující Račický. Domácí hráč si kromě čtyř trestných minut odnesl na trestnou lavici i krvavý šrám. Poté se hra trošku uklidnila, ale oba týmy neubrali na plynu. Hostující tým šel za vyrovnáním, ale proti byl jak brankář Šrámek tak i obětavost jeho spoluhráčů. Díky těmto faktorům mohl tým BO Ostrava slavit další domácí vítězství a získat důležité tři body před blížícím se play off.