Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/8/98a6182e-4a97-4b59-a525-1c8f5061847b/bohokej.cz/web/wp-includes/post-template.php on line 284

České derby bude válka, ve které nemá Praha šanci!

Ahoj Dominiku, v první sezoně organizace BO Ostrava nastupuješ s kapitánským céčkem na drese a zároveň patříš k nejzkušenějším hráčům co se týče věku.  Jak se pereš s touto zodpovědností?

Ahoj, tak samozřejmě to vnímám jako velkou zodpovědnost, podle toho se taky připravuju na zápasy a snažím se dělat všechno pro to, aby tým šlapal, jak má. Nicméně kdysi dávno v dorostu jsem taky nosil céčko, takže jsem musel trošku zavzpomínat co tato pozice obnáší a v podstatě jsem se vrátil do mladších let, což je příjemné. 😀 Akorát jsem všechny kluky na začátku sezony neznal, tak jsme se museli trošku oťukat a poznat. Myslím, že v této fázi sezony, kdy už se navzájem známe a respektujeme, tak to funguje, což mě těší.

V kanadském bodování ti patří třetí místo se 14 body, jak hodnotíš své osobní statistiky?

Když si zpětně přehraju některé situace, kdy jsem mohl dát gól nebo na něj přihrát, tak vím, že by to mohlo být i lepší. 😀  ….a nebylo jich málo 😀 Ale z toho je třeba se poučit a jít dále. Mnohem důležitější jsou pro mě týmové statistiky, takže je mi jedno, jestli dám gól já nebo kdokoliv jiný, hlavně ať vyhráváme!

 

Co se týče týmových statistik patří vám v tabulce čtvrtá příčka. Ve vašem posledním zápase se vám podařilo porazit i vedoucí mužstvo z Masarykovy univerzity. Jak by si zhodnotil dosavadní průběh sezony?

Dosavadní průběh sezony hodnotím velmi kladně, až nad očekávání bych řekl. Myslím si, že před sezonou nikdo nečekal, že budeme v tabulce takhle vysoko. Zápas s Masarykovou univerzitou jen dokázal, jak je soutěž vyrovnaná a každý se dá porazit. Já osobně doufám, že před playoff v tabulce půjdeme ještě výš.

Ostrava se chystá na velké utkání s Karlovou univerzitou, které se odehraje 12.února, očekáváte podporu domácích fanoušků a jak se těšíš na tento prestižní souboj?

 

No… Myslím, že nemusím zdůrazňovat rivalitu mezi Prahou a Ostravou. Tyhle zápasy mají vždy takovou jinou atmosféru a obrovský náboj, takže já se těším moc! Podporu samozřejmě očekáváme a doufám, že obrovskou minimálně jako na derby. 😀

Na co by si nalákal ostravské studenty před tímto soubojem?

Tak samozřejmě skvělý hokejový zážitek a kde jinde se správně „naladit“ na Pozkouškový rozkalovák, než u výhry domácího týmu (v doufám vyprodané aréně)! A jak už jsem říkal obrovské lákadlo by měla být rivalita! Stejně jako Baník vs Sparta tak teď BO vs Karlovka! Bude to válka, ve které nemají šanci!

 

V organizaci BO Ostrava zastupuješ Ostravskou univerzitu. Jaký obor studuješ a jak kombinuješ studium s hokejem?

Studuju na Lékařské fakultě obor Zdravotnický záchranář. Kombinuju, jak se dá, v průběhu semestru to je samozřejmě složitější kvůli docházky, praxe atd., ale teď ve zkouškovém bylo více času na tréninky.

Tréninky máte třikrát týdně na ledě, doplňuješ to o nějaký individuální trénink a regeneraci?

Doplňuju, snažím se chodit aspoň 3-4x týdně do fitka a někdy v říjnu jsem začal chodit 2x týdně na thaibox. V rámci regenerace si zajdu sem tam na bazén, do sauny a zkouším i kryokomoru.

Komentáře