Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_1/9/8/98a6182e-4a97-4b59-a525-1c8f5061847b/bohokej.cz/web/wp-includes/post-template.php on line 284

Díky BO OSTRAVA jsem spojil školu s láskou k hokeji

Michale, nastupuješ za tým BO Ostrava, který odehrává svou premiérovou sezonu v Evropské univerzitní hokejové lize. Jak hodnotíš tento projekt?

Hodnotím ho určitě kladně. Je to nová zkušenost a možnost si zahrát trochu jiný hokej než je například krajská liga mužů. Jsem strašně rád, že jsem se dostal do týmu a se spoluhráči můžeme reprezentovat Ostravu a školu ať už se jedná o VŠB, nebo OSU. Na celém konceptu ligy se mi především líbí poměřování sil vysokoškolských týmu.

 


V organizaci BO Ostrava po svém boku nastupují hráči Ostravské univerzity a Vysoké školy Báňské. Jaké v šatně panují poměry?

Myslím si, že v šatně panuje dobrá nálada. Přece jenom zde hrají kluci, kteří se znají už od mala. Prošli spolu mládežnické soutěže a až výběr vysoké školu je rozdělil na 2 pomyslné tábory. Je pravda, že když se blížilo Ostravské hokejové derby tak nálada začínala být více napjatá, ale to k té rivalitě sportu patří. Po zápase vše zase zajelo do svých kolejí a tým funguje jak má.


V listopadu loňského roku proběhlo Ostravské hokejové derby mezi právě OSU a VŠB, nezměnilo to náladu v kabině?

Jak jsem se už zmiňoval. Řekl bych, že náladu to moc nezměnilo. Před derby jsme se špičkovali, že ten toho sundá a obehraje, však to znáš. Pak došlo na samotný zápas, který bych řekl proběhl +- ve správném sportovním duchu. Jediné co mi možná vadilo, byly situace, když jsem mohl někoho dohrát, ale podvědomí mi říkalo, že je to spoluhráč a tak ho musím šetřit, ale to už ti utíkám moc od otázky. Abych tvou otázku uzavřel, myslím si, že to tým nikterak nezměnilo.

Jaké máte cíle pro nadcházející zbytek sezony? Budete spokojeni s Playoff nebo máte mnohem větší ambice?

Jaké máme cíle? Těžko říct. Cíle by si měli stanovit hlavně trenéři a organizační tým, ale co se týče nás kluků tak si myslím, že jsou tendence vyhrávat všechno co jde. Je to náš první rok v EUHL a přece jenom chceme všem ukázat, že tady v Ostravě nejsme žádné ořezávátka a hokej nehrajeme jen for-fun.


Podmínkou pro účast v EUHL je být studentem vysoké školy. Jakou školu studuješ a jak dokážeš skloubit studium a hokej?

Studuji VŠB-TU Ostrava. Vybral jsem si FBI (Fakulta bezpečnostního inženýrství) a konkrétně katedru požární ochrany. Jak to všechno dokážu skloubit? Řekl bych, že to není zase až tak těžké. Jediné, v čem vidím problém, je moje absence v některých předmětech z důvodů ranních tréninků a případně vícedenních tripů na zápasy.  Co se týče učení do školy, tak záleží na předmětu.

 

Ty pocházíš z Jižních Čech, přesněji Milevska, jak se ti líbí studentský život v Ostravě?


Je to tak jak říkáš, přesněji je to sever jihočeského kraje. Studentský život v Ostravě se mi moc líbí. Pořád se zde něco děje a pokud vyloženě nechci, tak nemám v podstatě nárok na to sedět na pokoji a nudit se.  Když se zamyslím nad umístěním kolejí v Porubě, tak jsem spokojený. Zde v Porubě je to prostorné a dost zeleně a také je to kousek na zimák což oceňuji :D. Co se týče lidí, tak jsem byl pozitivně překvapen, ve směs jsou zde hodní a nápomocní lidé. Na hokeji a ve škole jsem si udělal dobré kamarády a to je taky jeden z důvodů proč se mi zde asi libí.

Komentáře